Książki

 • Psychologia zaburzeń

  Publikacja ta to najbardziej aktualne i najobszerniejsze źródło wiedzy z zakresu psychologii zaburzeń. Zawiera obowiązujące kryteria diagnostyczne klasyfikacji DSM-5 Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Dzięki niej czytelnik zapozna się z historycznymi zmianami poglądów na temat zaburzeń psychicznych, jak również z najnowszymi podejściami i wynikami badań.

  Czytaj dalej
 • Eksperyment terenowy w psychologii społecznej

  Psychologowie-badacze znajdą w tej książce praktyczne wskazówki dotyczące realizacji eksperymentów terenowych.

  Czytaj dalej
 • Sposób na trudne dziecko. Przyjazna terapia behawioralna

  Co zrobić, gdy nasze dziecko na odmowę kupna zabawki reaguje wybuchem niepohamowanej złości?  Lub gdy jest gotowe zrobić  dosłownie wszytko, aby uniknąć odrabiania lekcji i sprzątania po sobie, a na nasze prośby i nalegania za każdym razem odpowiada: „Zaraz”?

  Czytaj dalej
 • Pre-swazja Jak w pełni wykorzystać techniki wpływu społecznego

  Średnia ocena: 5.00/5

  Po wielkim sukcesie Wywierania wpływu na ludzi Robert B. Cialdini – światowej sławy autorytet w dziedzinie psychologii społecznej – postanowił zaspokoić głód wiedzy wszystkich czytelników, którzy chcą nie tylko znaleźć sposób, aby obronić się przed perswazją, lecz przede wszystkim dowiedzieć się, jak skuteczniej wykorzystać techniki wpływu społecznego do osiągnięcia swoich celów.

  Czytaj dalej
 • Coaching zdrowia. Twoje życie w twoich rękach

  Coaching zdrowia to znakomity materiał do pracy nad samorozwojem i nad aspektami psychiki powodującymi różnego rodzaju dolegliwości fizyczne. To inspiracja do podjęcia działań, na które do tej pory brakowało ci sił, czasu czy motywacji.

  Czytaj dalej
 • Asperger. Życie w dwóch światach

  Poradnik, który pomoże rodzicom i terapeutom lepiej wspierać osoby z Zespołem Aspergera.

  Czytaj dalej
 • Etyka zawodu psychologa. Wydanie nowe

  Średnia ocena: 5.00/5

  Poszerzony i zaktualizowany podręcznik porządkujący wiedzę z zakresu etycznych aspektów działalności psychologa.

  Czytaj dalej
 • Jak się uczymy?

  Istnieje wiele sposobów, po które sięgamy, ucząc się nawzajem. Co więcej, różne sposoby nauczania pasują do różnych rodzajów uczenia się. W książce „Jak się uczymy?” przedstawiono 26 naukowo potwierdzonych mechanizmów, za pomocą których uczymy się nowych rzeczy, wśród nich m.in: stosowanie analogii, uczenie się w grupie, stawianie pytań, wizualizacja, uczenie się przez obserwację.

  Czytaj dalej
 • novae res

  Wautyzmwzięci

  Autyzm i wyroki opatrzności. Turnus rehabilitacyjny stał się dla Jakuba i Piotra nie tylko drogą do zdrowia. Obu mężczyzn dzieliło wiele: charakter, wiek, doświadczenia życiowe, stosunek do Boga i powody, dla których przyjechali na rehabilitację. Połączył ich jeden temat, który wycisnął piętno na życiu zarówno Jakuba, jak i Piotra oraz zapoczątkował długie, pełne emocji wieczorne […]

  Czytaj dalej
 • Historia Adeli

  Kiedy nie wiesz, jak pomóc sobie, zrób jedną dobrą rzecz – dla innych.

  Czytaj dalej
 • Summer Karlsson

  Trzydziestosześciolatka ze znaczną nadwagą, która w życiu nie przepracowała ani jednego dnia. Może jednak nigdy nie jest za późno na zmiany? Na miłość?

  Czytaj dalej
 • W sieci natrętnych myśli. Jak uwolnić się od bezustannej walki z lękiem i niepokojem

  Nowatorskie podejście do problemu lęku i niepokoju zgodnie z terapią ACT!

  Czytaj dalej
 • Szantaż emocjonalny. Jak się obronić przed manipulacją i wykorzystaniem

  Dlaczego niektórzy ludzie potrafią pokonać nas emocjonalnie, sprawiając, że czujemy się jak ofiary? Dlaczego nie potrafimy się obronić?

  Czytaj dalej
 • Przewodnik po myśli Carla Gustava Junga

  Książka ta ma poprowadzić czytelnika przez prawdziwy gąszcz splątanych zagadnień, centralnych dla koncepcji Junga, lecz także pomniejszych tematów ważnych dla kultury współczesnej.

  Czytaj dalej
 • Alfabet mitów menadżerskich

  Menedżerowie, trenerzy, konsultanci i inni specjaliści często opierają swoje działania na popularnych koncepcjach czy powszechnych przekonaniach. Takie podejście nie zawsze się sprawdza i stwarza ryzyko podejmowania błędnych decyzji lub działania w chaosie. Na czym więc bazować? Jak uniknąć pułapek i wybrać skuteczne praktyki biznesowe?

  Czytaj dalej
 • Przeciw empatii

  Średnia ocena: 5.00/5

  Często uważamy, że podstawowym źródłem dobra w świecie jest empatia, rozumiana jako umiejętność odczuwania cierpienia innych. To nasze przekonanie wzmacniają przedstawiciele różnych gałęzi nauki: psychologowie, etycy, filozofowie. Jednym z najbardziej znanych orędowników empatii jest Barack Obama, były prezydent Stanów Zjednoczonych.

  Czytaj dalej
 • Myśl i bogać się. Orientacja na cel

  Jeśli poznałeś katalog zasad Napoleona Hilla zaprezentowany w jego absolutnie jedynej, ponadczasowej książce „Myśl i bogać się” , to czas dodać do niej kolejną – „Orientację na cel”.

  Czytaj dalej
 • Projekt: związek. Jak stworzyć dojrzałą i pełna miłości relację

  Związki to temat rzeka. Wartka, dynamiczna, zmienna. Nie ma chyba drugiego zagadnienia, o którym powiedziano by tak wiele, a jednocześnie… wciąż za mało. Kiedy do relacji wkradają się problemy, niedomówienia, konflikty czy trudne emocje, łatwo się zagubić, a dużo trudniej odnaleźć.

  Czytaj dalej
 • Gastronautka

  Pewnego dnia mała dziewczynka wchodzi do kawiarni, a zajadając bitą śmietanę, marzy o tym, by jak najdłużej móc cieszyć się magiczną atmosferą miejsc takich jak to. Wtedy jeszcze nie wie, że za kilka lat będzie bywać w restauracji codziennie, i to od świtu do nocy.

  Czytaj dalej
 • Intymność

  Intymnie – czyli sekretnie, poufnie, blisko. Marzymy o takich spotkaniach, o takich chwilach, spędzanych z najbliższą osobą. Wyobrażamy je sobie na wszystkie możliwe sposoby, cieszymy się ich perspektywą.

  Czytaj dalej
 • Świąteczna kolekcja książek w promocyjnej cenie!

  Średnia ocena: 5.00/5

  Wyjątkowa kolekcja „Jakość życia” to 12 książek o tym wszystkim, co ułatwia nam życie, poprawia nasze zdrowie, pomaga zrozumieć emocje.

  Czytaj dalej
 • Rozbroić narcyza. Jak radzić sobie z osobą zapatrzoną w siebie

  Doskonały przewodnik przetrwania dla osób będących w relacji z narcyzem!

  Czytaj dalej
 • Złość i agresja u dzieci

  Złość to naturalne uczucie, które towarzyszy każdemu z nas. Tego, jak nad nią panować, uczymy się przez całe życie. Autorzy wnikliwie omawiają proces pojawiania i uzewnętrzniania się złości – już od momentu narodzin.

  Czytaj dalej
 • Mała wielka zmiana. Jak skuteczniej wywierać wpływ

  Każdy z nas od czasu do czasu zmuszony jest przekonać kogoś do czegoś – szefa, współpracownika, klienta, partnera, dziecko, sąsiada, a nawet przyjaciela. Sami również nieustannie spotykamy się z próbami wywarcia na nas wpływu przez innych. Co zrobić, aby osiągnąć zamierzony cel? Jak skutecznie przekonywać? Jaka mała, z pozoru nieistotna, zmiana ułatwi nam uzyskanie lepszego efektu?

  Czytaj dalej
 • Wiedźmy Himmlera

  Na dachu poznańskiego Okrąglaka zostaje znalezione ciało badaczki największego zbioru dokumentów masońskich w Europie. Archiwalia przechowywane w okolicach Poznania zostały zebrane na polecenie samego Heinricha Himmlera. Tymczasem stan zwłok zamordowanej sugeruje, że została…

  Czytaj dalej
 • Niedokończony temat

  „Niedokończony temat” to wyrazista, sugestywna i skłaniająca do zastanowienia wizja, w jaki sposób doprowadzić do końca podejmowane od wielu lat wysiłki, zmierzające do jednakowego traktowania kobiet i mężczyzn w życiu zawodowym i rodzinnym.

  Czytaj dalej
 • Winny czy niewinny? Prawdziwe i fałszywe poczucie winy

  Will van der Hart i Rob Waller, umiejętnie łącząc osiągnięcia współczesnej teologii i psychologii z głębokim duszpasterskim oraz klinicznym doświadczeniem, dedykują swoją książkę wszystkim zmagającym się z poczuciem winy.

  Czytaj dalej
 • Depresja nastolatków. Jak ją rozpoznać, zrozumieć i pokonać

  Depresja nie jest chorobą, która dotyka jedynie dorosłych. Zapadają na nią również nastolatki, a czasem nawet dzieci.

  Czytaj dalej
 • Zaczyna się od pasji

  Średnia ocena: 5.00/5

  Czy chcesz robić to, co kochasz, i kochać to, co robisz?
  Czy chciałbyś, aby twoje życie było pełne energii oraz inspirowało innych?
  Czy myślałeś o tym, co jest tak naprawdę ważne w twoim życiu?

  Czytaj dalej
 • Kobiety, mężczyźni i bliskie związki

  Średnia ocena: 5.00/5

  Książka poświęcona bliskim relacjom kobiet i mężczyzn.

  Czytaj dalej
 • Psychogenealogia w praktyce

  Psychogenealogia jest nauką i zarazem sztuką. Pomaga zrozumieć to, co w sferze psychiki przekazywane jest poprzez pokolenia.

  Czytaj dalej
 • Najważniejszy związek, czyli mądra miłość do siebie

  Średnia ocena: 5.00/5

  Poczucie własnej wartości to nie wysoka samoocena. Nie egoizm, egocentryzm ani narcyzm. To nawet nie asertywność czy świadomość własnych potrzeb. Poczucie własnej wartości to coś znacznie więcej – to mądra miłość do siebie i szacunek dla samego siebie.

  Czytaj dalej
 • Mózg 41 największych mitów

  Czy rzeczywiście ludzie dzielą się na prawo- i lewopółkulowych?
  Czy to prawda, że za doświadczenia religijne odpowiadają płaty skroniowe?
  Czy mózg naprawdę działa jak komputer?
  Czy to prawda, że im większy mózg, tym mądrzejszy jego właściciel?
  Czy rzeczywiście korzystanie z internetu nas ogłupia?

  Czytaj dalej
 • Praca głęboka.

  Praca głęboka to niezbędny podręcznik dla każdego, kto pragnie odnieść sukces w świecie, w którym ciągle coś rozprasza naszą uwagę.

  Czytaj dalej
 • Rozwój psychiczny dziecka. Od o do 10 lat

  Najnowsze wydanie bestsellerowego poradnika dla rodziców i specjalistów!

  Czytaj dalej
 • Terapia zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego dzieci i młodzieży.

  Uzupełnieniem podręcznika terapeuty jest poradnik pacjenta, który zawiera informacje teoretyczne na temat zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego, przegląd umiejętności, jakich nabywa się w trakcie terapii, a także wszystkie materiały niezbędne do wykonywania zadań domowych.

  Czytaj dalej
 • Prawdziwa Ginny Moon

  GINNY jest bystra odważna i szczera do bólu. I ma autyzm. Świat oczami autystycznej nastolatki we wzruszającej powieści Benjamina Ludwiga. 

  Czytaj dalej
 • Twierdza Kimerydu

  Średnia ocena: 4.50/5

  Czasem badania genetyczne są przyczyną katastrofy, a nie przełomu.

  Czytaj dalej
 • FISH! Jak polubić swoją pracę i skutecznie zarządzać zespołem

  FISH! to mądra, alegoryczna opowieść, ucząca, jak zmienić życiowe nastawienie, by móc wreszcie znajdować w pracy zadowolenie, a w życiu spokój i radość.

  Czytaj dalej
 • Na kogo wypadnie, na tego śmierć

  Nad jeziorem Valsjön policja odnajduje zwłoki młodego mężczyzny. W pobliskim lesie natrafia zaś na błąkającego się Andersa Levandera, który znajduje się w szoku. Gdy Linn Kalo, terapeutka i żona inspektora Magnusa Kalo, próbuje z nim rozmawiać, mężczyzna staje się agresywny. Kilka dni później zostaje zamordowany.

  Czytaj dalej
 • Co nas drażni, co nas wkurza

  Średnia ocena: 4.33/5

  Flora Lichtman i Joe Palca poddali analizie i opisali mechanizmy, które rządzą wkurzeniem, irytacją, rozdrażnieniem – zjawiskami, które towarzyszą nam każdego dnia, a które nie zawsze rozumiemy.

  Czytaj dalej
 • Mieć odwagę służyć.

  W jaki sposób przywódcy mogą osiągać przełomowe wyniki? Cheryl Bachelder opowiada, jak wraz z zespołem doprowadziła do niezwykłej zmiany w Popeyes Louisiana Kitchen, podejmując trudną, lecz satysfakcjonującą decyzję − zarządzać przez przywództwo służebne.

  Czytaj dalej
 • Kłótnia na zgodę. Jak się spierać, żeby się rozumieć.

  Średnia ocena: 4.50/5

  Jak się kłócić, by nie niszczyć relacji, nie raić uczuć, zmienić coś na lepsze?

  Czytaj dalej
 • Biografia milczenia

  Biografia milczenia to wielki, międzynarodowy przebój wydawniczy! Jak twierdzi Pablo d’Ors, milczenie konfrontuje nas z naszym życiem, rozbraja i uwalnia. Dlatego w świecie pełnym gorączkowego działania i szaleńczego tempa d’Ors proponiuje wyciszenie, matkę wszystkich cnót, zachęca do zatrzymania się, uspokojenia. Trwajmy więc w milczeniu i spokoju przynajmniej przez kilka minut dziennie. Jeśli każdego dnia zatrzymamy się na moment, wszystko zacznie się zmieniać. Nadejście tej zmiany zależy wyłącznie od naszego pragnienia, by nadeszła.

  Czytaj dalej
 • Styl prowokatywny w terapii i coachingu

  Nasz świat jest złożony z naładowanych emocjonalnie przekonań i to one determinują, jak postrzegamy rzeczywistość. Decyzje dotyczące zmian w naszym życiu wiążą się z przełamywaniem stereotypowego sposobu myślenia, własnych fiksacji, myśli, uczuć i zachowań.

  Czytaj dalej
 • Pamiętam

  Dwadzieścia lat po zakończeniu II wojny światowej z Paryża do Warszawy przyjeżdża młoda kobieta, Izabella Seigner, aby odszukać i poznać rodzinę swojej zmarłej matki.

  Czytaj dalej
 • Człowiek i pies. O głaskaniu, stresie i oksytocynie

  Co jest tak niezwykłego w przyjaźni między psem i człowiekiem?

  Czytaj dalej
 • Najbardziej inteligentny człowiek w historii

  Powieść bestsellerowego autora Ameryki Południowej – godnego następcy Paulo Cohelo.

  Czytaj dalej
 • Myślenie pytaniami

  Dowiedz się, w jaki sposób odpowiednie pytania mogą przeobrazić twoje życie  Wszyscy codziennie zadajemy sobie pytania – od „W co mam się ubrać?” do „Co powinnam zrobić ze swoim życiem?”. Marilee Adams dowodzi, że rodzaj zadawanych pytań może mieć przemożny wpływ na szacunek do samego siebie, stosunki z ludźmi oraz karierę. Wprowadza pojęcie „Myślenie Pytaniami” […]

  Czytaj dalej
 • Niezniszczalni. Rozwój po traumie

  W Niezniszczalnych – książce, która już stała się międzynarodowym bestsellerem – Michaela Haas dowodzi, że najbardziej nawet dramatyczne zdarzenia kryją w sobie niezwykłe potencjały: rozwoju, dojrzewania, przemiany, przekraczania własnych granic.

  Czytaj dalej
 • Reklama jako sztuka powtórzeń

  Dr Anna Ryłko-Kurpiewska jest specjalistką z zakresu języka reklamy, wykładowcą akademickim związanym z kierunkiem dziennikarstwo i komunikacja społeczna od momentu jego powstania na Uniwersytecie Gdańskim.

  Czytaj dalej
 • Uwierz i zwyciężaj

  Zmień swoje myśli, a zmienisz swoje życie; tajemnica szczęścia jest w nas – twierdzi Peale.

  Czytaj dalej
 • 15 tajemnic zarządzania czasem. O czym wiedzą ludzie sukcesu?

  Każdy z nas ma jednakową ilość czasu na dobę: 1440 minut. Ani więcej, ani mniej. Nie można pożyczyć ani dokupić brakującego czasu. To właśnie on jest najcenniejszym zasobem, dlatego warto nauczyć się nim właściwie gospodarować.

  Czytaj dalej
 • Sukces jest dla Ciebie

  Dzięki wskazówkom zawartym w tej książce odnajdziesz w sobie osobistą moc, płynącą prosto z serca i sprawisz że to, jak zarabiasz na życie przyniesie Ci prawdziwy sukces. Przeczytaj tę książkę a wszystko stanie się jasne.

  Czytaj dalej
 • Charaktery, psychologia

  Bierz siły na zamiary

  Średnia ocena: 4.75/5

  Bierz siły na zamiary” to już ostatnia pozycja z serii JAKOŚĆ ŻYCIA. W grudniu staramy się odpowiedzieć na pytanie: Jak i gdzie szukać energii do codziennego życia?

  Czytaj dalej
 • Nie powiedziałam nic…

  Pokażę Ci część mojego życia – kawałek dzieciństwa, kawałek dorosłości.
 Pierwszą przyjaźń, zauroczenie, miłość. Pierwszego papierosa i fazę po zażytym narkotyku. Pokażę ci radość i spontaniczność, z jaką można żyć, łapiąc momenty, zanim zdążą ulotnić się w powietrzu.

  Czytaj dalej
 • Siedem dni razem

  Średnia ocena: 5.00/5

  Pełna brytyjskiego humoru historia na mroźne wieczory.

  Czytaj dalej
 • Pustkowia

  Średnia ocena: 5.00/5

  Nazywa się Ellen Savinger i zaginęła trzy tygodnie temu. Sam Berger ma złe przeczucia, ale koledzy ze sztokholmskiej policji twierdzą, że skoro nie ma ciała, nie ma przestępstwa.  Gdy Sam nawiązuje kontakt z tajemniczą Nathalie Fredén, która może coś wiedzieć w sprawie Ellen, dochodzenie przybiera na sile i zaczyna obejmować również przeszłość Sama.

  Czytaj dalej
 • Zespół Aspergera. Świat z perspektywy pacjenta i terapeuty

  Średnia ocena: 4.50/5

  Książka powstała w celu propagowania praktycznej wiedzy o zespole Aspergera, aby ułatwić zrozumienie osób dotkniętych tym zaburzeniem – zarówno ich otoczeniu, szczególnie zaś terapeutom, jak i im samym.

  Czytaj dalej
 • Jak uporać się z naszą traumą

  Średnia ocena: 5.00/5

  Jak możesz wyleczyć ciało i duszę z traumy emocjonalnej? Autorka tej książki stawia wnikliwe pytania i podaje mądre oraz rzeczowe odpowiedzi.

  Czytaj dalej
 • Wsparcie młodzieży i dorosłych z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

  Średnia ocena: 5.00/5

  Pierwsze kompleksowe ujęcie zagadnień dojrzewania i osiągania dorosłości przez osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

  Czytaj dalej
 • Szczęśliwy mózg. Wykorzystaj odkrycia neuropsychologii, by zmienić swoje życie

  Wystarczy kilka minut dziennie, aby dzięki mocy codziennych doświadczeń zbudować nowe struktury neuronowe w mózgu i całkowicie zmienić swoje życie!

  Czytaj dalej
 • Trzecia fala. Wizja gospodarki przyszłości

  „Trzecia fala” to częściowo pamiętnik, częściowo manifest, a częściowo instrukcja na przyszłość, to ważna lektura dla każdego, kto chce przetrwać – i rozwijać się – w tej szybko zmieniającej się epoce cyfrowej.

  Czytaj dalej
 • Bliskość

  W czasach konsumpcjonizmu i nowych mediów, gdy mamy do czynienia z czasownikiem „friending” trudniej niż kiedykolwiek o prawdziwą bliskość….

  Czytaj dalej
 • Toksyczny partner. Jak uwolnić się z niezdrowej relacji

  Kolejny bestseller autorki Szantażu emocjonalnego i Toksycznych rodziców!

  Czytaj dalej
 • wstyd, charaktery

  Wstyd. Jak najlepiej go rozumieć i nie pozwolić, żeby zatruwał nam życie.

  Znakomita psychoterapeutka Anna Dodziuk wszechstronnie opisuje, czym jest wstyd. Przystępnie pisze o jego dobrej i złej twarzy, wyjaśnia przyczyny powstawania, pokazuje wpływ na różne aspekty życia. Co jednak szczególnie istotne, daje szereg ćwiczeń, które pomogą uświadomić sobie istnienie wstydu w naszym życiu i zrozumieć go.

  Czytaj dalej
 • Psychologiczny model dobrostanu w pracy. Wartość i sens pracy

  Problematyka dobrostanu w sytuacji pracy, rozumianego jako coś więcej niż satysfakcja z pracy, jest stosunkowo nowym obszarem badań, który podejmowany jest w raczej nielicznych kręgach naukowych.

  Czytaj dalej
 • DEADLINE. Zdążyć przed terminem

  Średnia ocena: 4.00/5

  Książka DeMarco barwnie ilustruje podstawowe zasady – oraz jawne absurdy – rządzące pracą zespołu zajmującego się tworzeniem oprogramowania.

  Czytaj dalej
 • W pułapce myśli. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem

  Jedna z najlepszych książek samopomocowych ostatnich lat nareszcie ukazuje się w Polsce. Co czyni ją tak wyjątkową? Stanowi ona doskonałe połączenie wyników najnowszych badań z niezwykle skutecznymi i praktycznymi poradami do wykorzystania od zaraz.

  Czytaj dalej
 • bliskość

  Bliskość. Co i jak robić, co i jak mówić, żeby naprawdę być razem

  Początkowo, w okresie zauroczenia, inność partnera przyciąga i fascynuje. Lecz co potem, gdy partnerzy ochłoną? Jak to się dzieje, że początkowo dla siebie inni, stopniowo stają się swoi?

  Czytaj dalej
 • Dom Łez

  Opowieść o kobiecie, która dostała od losu niezwykłą szansę, by sprawdzić, jak wyglądałoby jej życie, gdyby dokonała innych wyborów.

  Czytaj dalej
 • 444

  Uwaga! Nowe nazwisko w polskim thrillerze. Przepowiednia ukryta w obrazie Jana Matejki może odmienić losy świata i twoje…

  Czytaj dalej
 • Odnaleźć Gobi

  Wzruszająca, prawdziwa opowieść o przyjaźni znanego maratończyka Diona Leonarda i Gobi – bezdomnego pieska, który przebiegł z nim Maraton Piasków.

  Czytaj dalej
 • 66 dusz

  Pewnego dnia przebywający na pielgrzymce w Monako papież Rodrigo VI odwiedza dawnego przyjaciela.

  Czytaj dalej
 • BORDERLINE. Jak żyć z osobą o skrajnych emocjach

  Jeżeli bliska ci osoba nieustannie odczuwa skrajne emocje, wykorzystuje słabości innych, by osiągnąć swoje cele, a czułość przeplata się u niej ze złością, być może cierpi na zaburzenie osobowości typu borderline.

  Czytaj dalej
 • Charaktery, W poszukiwaniu Graala

  W poszukiwaniu Graala

  Średnia ocena: 5.00/5

  Książka Poszukiwanie Graala o. Richarda Rohra  to siódma pozycja tego autora w Wydawnictwie „Charaktery”! Tylko teraz książka w przedsprzedaży w promocyjnej cenie i z darmową wysyłką

  Czytaj dalej
 • Zauroczenie

  Silje, córka Arngrima, miała zaledwie 17 lat, gdy zaraza w 1581 roku zabrała wszystkich jej bliskich. Wygłodniała, zziębnięta z dwójką osieroconych dzieci, podążała ku miejscu za miastem, gdzie palono zwłoki zmarłych…

  Czytaj dalej
 • Największy bogacz wszech czasów. Jakub Fugger i jego epoka

  W czasach, gdy Krzysztof Kolumb przemierzał Atlantyk, a Leonardo da Vinci malował Monę Lisę, niemiecki bankier Jakub Fugger zgromadził majątek, który uczynił go najbogatszym człowiekiem wszech czasów….

  Czytaj dalej
 • Wysoko wrażliwe dziecko

  Średnia ocena: 5.00/5

  Wysoko wrażliwe dzieci stanowią od piętnastu do dwudziestu procent wszystkich dzieci. Urodziły się z bardzo czułym i szybko reagującym układem nerwowym, co niesie za sobą zarówno pozytywne, jak i negatywne konsekwencje. Takie dzieci cechują się kreatywnością, intuicją, zaskakującą mądrością i empatią, ale jednocześnie niezwykle łatwo je przytłoczyć nadmiarem bodźców, nagłymi zmianami, krytyką bądź nieszczęściami innych.

  Czytaj dalej
 • 25 lekcji uważności. Czas na dobre życie.

  Średnia ocena: 5.00/5

  W miarę wzrastania zdolności do uważnego życia pozbywamy się automatyzmów, które kierowały nami przez długi czas.

  Czytaj dalej
 • Perfekcjonizm. Zmierzając ku wolności

  Średnia ocena: 5.00/5

  W swojej najnowszej książce autorzy z pasją, a zarazem współczuciem, podejmują temat podstępnego perfekcjonizmu (pozornie niewinnej cechy), unaoczniając szkodę, jaką wyrządza naszej duszy, zdrowiu i związkom. Perfekcjonizm jest chorobą pozbawiającą nas pełni życia, do której zostaliśmy powołani.

  Czytaj dalej
 • Psychologia miłości

  Poszerzone wydanie najlepiej sprzedającej się książki psychologicznej o miłości od lat. Wybitny psycholog profesor Bogdan Wojciszke po raz kolejny wprowadza nas w świat wielkich uczuć widzianych z perspektywy psychologii społecznej. To książka, której nie można przegapić. 

  Czytaj dalej
 • 100 snów, które wszyscy mamy i co one znaczą

  Na podstawie swych wieloletnich badań i praktyki terapeutycznej Ian Wallace wyodrębnił 100 najczęstszych sennych fabuł, które układa w tej książce w swoisty ranking.

  Czytaj dalej
 • Kukła i inne opowieści terapeutyczne

  Średnia ocena: 5.00/5

  Dlaczego źrebak mało jadł? Dlaczego smok płakał? Gdzie mieszkają stare lalki?

 Ile można poświęcić dla sławy? Czy jest coś gorszego niż samotność? Czy można się uwolnić od poczucia winy?

  Czytaj dalej
 • Psychologia. Kluczowe koncepcje

  Średnia ocena: 5.00/5

  Psychologia. Kluczowe koncepcje to pięć tomów solidnej wiedzy psychologicznej, podanej w niezwykle przystępny i przyjazny sposób. Nowe wydanie zostało zaktualizowane o wyniki badań z ostatnich lat oraz najbardziej aktualne zagadnienia.

  Czytaj dalej
 • Nastolatki. Kiedy pozwolić? Kiedy zabronić?

  Autor bestsellera „Kiedy pozwolić? Kiedy zabronić?” ratuje nas ponownie! Tym razem poradnikiem dla rodziców nastolatków, w którym wyjaśnia, jak skutecznie wprowadzić dyscyplinę, wspomóc właściwy rozwój nastoletniego dziecka oraz zbudować z nim trwałą i zdrową relację.

  Czytaj dalej
 • Terapia zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego małego dziecka.

  Przewodnik dla terapeutów prezentujący poznawczo-behawioralną terapię zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego u dzieci w wieku 5–8 lat.

  Czytaj dalej
 • Efekt weekendu

  To jest książka o tym jak z własnej woli utraciliśmy prawo do weekendu i jak go teraz odzyskać. Już od 21 marca w przedsprzedaży na sklep.charaktery.eu, a od 6 kwietnia w księgarniach!

  Czytaj dalej
 • Nieobecni. Jak powrócić do doświadczania swojego życia

  W napisanej specjalnie dla Wydawnictwa Charaktery książce Maria i Piotr Fijewscy, znakomici terapeuci, zastanawiają się, jak życiu współczesnego człowieka przywrócić smak i autentyczność.

  Czytaj dalej
 • Godność. Jak ją chronić bez upokarzania innych

    Gdybyśmy zapytali ludzi na ulicy, czy mają poczucie swojej godności, zapewne większość odpowiedziałaby twierdząco. Ilu jednak potrafiłoby odpowiedzieć na pytanie, czym ta godność jest? Czym zatem ona jest? Czy ma jakieś szczególne cechy? A jeśli tak, to jakie? Dlaczego w niektórych trudnych sytuacjach po prostu wiemy, że nic nie odbierze nam godności, a w […]

  Czytaj dalej
 • Wewnętrzne dziecko w związku

  Aneta Łastik w swojej najnowszej książce ukazuje, jak można myśleć i radzić sobie z trudnościami życia, także tymi, które dotyczą znalezienia partnera/partnerki.

  Czytaj dalej
 • Jej mózg, jego mózg, czyli Bóg wie, co robi

  Średnia ocena: 4.00/5

  Ona „czyta” ludzi, a on czyta instrukcje. On nie pyta o drogę, a ona nie docenia jego rad. Ona jest bardzo tajemnicza, a on bardzo praktyczny. Wydaje się, że on nie słucha, a ona jest zbyt emocjonalna… Chociaż twierdzi się, że mężczyźni i kobiety się nie różnią, to pary wiedzą – on i ona tworzą odmienne światy.

  Czytaj dalej
 • Strażnicy mózgu

  Wszyscy chcemy, aby nasze umysły jak najdłużej działały sprawnie. Szukamy więc różnych wskazań i recept, dzięki którym moglibyśmy nawet w podeszłym wieku myśleć jasno i logicznie. W tych poszukiwaniach nie ustają także naj

  Czytaj dalej
 • Sztuka życia i umierania

  Dlaczego obawiamy się śmierci? Jak powinniśmy mówić innym, że umierają? Czy reinkarnacja jest prawdą?

  Czytaj dalej
 • Słownik pojęć psychologicznych

  Średnia ocena: 5.00/5

  Reaktancja, prokrastynacja, aleksytymia – warto znać te terminy, bo pozwolą nie tylko zabłysnąć w towarzystwie. A ponieważ, jak twierdził Ludwig Wittgenstein, „Granice języka są granicami naszego świata”, książka ta na pewno poszerzy nam świat.

  Czytaj dalej
 • Sekretne życie krów

  Średnia ocena: 5.00/5

  Obrażalskie, kochliwe, opiekuńcze, nieprzewidywalne, sprytne. Takie właśnie są krowy. Rosamund Young przez wiele lat obserwowała ich życie na swojej rodzinnej farmie – w miejscu, które uchodzi za ideał zrównoważonej hodowli, szacunku i miłości do zwierząt. Swoje spostrzeżenia zawarła w Sekretnym życie krów. Ta urocza, przepięknie ilustrowana książka pokazuje krowy w zupełnie nowym świetle. Dzięki niej przekonasz się, że zwierzęta te są Ci bliższe, niż myślisz. Premiera już 11 października!

  Czytaj dalej
 • Mały człowiek, wielkie potrzeby

  Zaspokajanie podstawowych potrzeb emocjonalnych nie jest po prostu jedną z wielu dobrze brzmiących rad dla rodziców ani sugestią, że należałoby zmienić swoje postępowanie. To absolutna konieczność, jeśli chce się wychować zdrowe i szczęśliwe dziecko.

  Czytaj dalej
 • Odporność psychiczna. Strategie i narzędzia rozwoju

  Odporność psychiczna to umiejętność skutecznego radzenia sobie z wyzwaniami, ze stresem i z presją. Determinuje sposób reagowania na trudności zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Osoby silne i odporne psychicznie wierzą we własne umiejętności, są otwarte na nowe wyzwania i z wytrwałością dążą do celu.

  Czytaj dalej
 • Mózg psychopaty

  Czy każdy z nas może odkryć w sobie psychopatę? Co sprawia, że w człowieku budzą się niebezpieczne instynkty? Czy można być psychopatą i o tym nie wiedzieć?

  Czytaj dalej
 • 11 metrów. Psychologia rzutów karnych

  Daniel Memmert i Benjamin Noël, znakomici niemieccy psychologowie sportu, przeanalizowali kilka tysięcy rzutów karnych, aby znaleźć odpowiedzi na pytania nurtujące kibiców na całym świecie.

  Czytaj dalej
 • Coaching

  Średnia ocena: 5.00/5

  Zupełnie nowe – rozszerzone – wydanie bestsellera Jenny Rogers!

  Czytaj dalej
 • Pozytywna psychologia porażki

  Laureat Nagrody Teofrasta!
  Najlepsza psychologiczna książka popularnonaukowa

  Czytaj dalej
 • Jak sobie radzić z trudnymi ludźmi

  Gill Hasson prowadzi nas przez galerię trudnych postaci, pokazując, z czego wynikają zachowania, których nie możemy znieść, i jak możemy wybrnąć z problemowych sytuacji, szanując przy tym własne i cudze granice.

  Czytaj dalej
 • Motywacja. Metoda sześciu kroków

  Otwartość na zmiany jest możliwa, tylko gdy działamy zgodnie z własnymi przekonaniami i mamy poczucie decydowania o sobie. Jak jednak odkryć, czego chcemy i co jest dla nas ważne? Jak przełamać niechęć do zmiany i zacząć działać?

  Czytaj dalej
 • Zasady Canfielda. Rusz się stąd gdzie jesteś i idź tam, gdzie chcesz być!

  Średnia ocena: 5.00/5

  Przygotuj się na zmianę uwieńczoną sukcesem z Jackiem Canfieldem, autorem bestsellerowych książek, wielokrotnym triumfatorem rankingu „New York Times’a”.

  Czytaj dalej
 • Mark Zuckerberg. Geniusz czy oszust? Jak Facebook zmienia Twój świat?

  Jak Facebook zmienia świat, w którym żyjemy? Czy Zuckerberg będzie kandydował na prezydenta Stanów Zjednoczonych? Jak powstała „oś czasu” na Facebooku? Kim tak naprawdę jest piąty najbogatszy człowiek na naszej planecie, blisko o połowę młodszy od większości miliarderów ze świecznika, deklasujący obu twórców Google? Jego serwis społecznościowy w czerwcu 2017 skupiał już ponad 2 miliardy […]

  Czytaj dalej
 • Marlena. Błękitny anioł w garniturze

  Niesamowicie barwna powieść o jednej z największych legend złotej ery Hollywood.

  Czytaj dalej

 • Cisza

  Większość z nas przywitała świat krzykiem. Większość z nas chciałaby żegnać się ze światem w ciszy. Między tymi dwoma punktami rozgrywa się ta książka.

  Czytaj dalej
 • Seksualność i problemy seksualne z perspektywy psychodynamicznej

  Wyjątkowe kompendium wiedzy dotyczącej seksualności człowieka.

  Czytaj dalej